MÁTE NAFÚKNUTÉ BRUCHO A ČASTO VÁS TRÁPI PLYNATOSŤ, ČI BOLESTI BRUCHA?
Bolí vás brucho po syre, šaláte, cíceri alebo kapuste? Mohli by ste všetky problematické potraviny vyradiť z jedálnička a bolo by po problémoch, ale bolo by toto riešenie udržateľné? URČITE NIE!


Pozorujete jeden alebo viaceré z nasledujúcich príznakov:
Nepravidelné trávenie, ktoré osciluje z jedného extrému do druhého – od hnačky až po zápchu
Nevysvetliteľná nevoľnosť žalúdka alebo čriev, niekedy dokonca vedúca k zvracaniu
Kratšie alebo dlhšie obdobia nedostatku chuti do jedla
Časté zdriemnutie po jedle
Ťažkosti s udržaním si zdravej hmotnosti (náhly úbytok hmotnosti alebo nemožné chudnutie)
Bolesť brucha a črevné kŕče
Oslabený imunitný systém a časté prechladnutia či virózy
Zlý dych vychádzajúci zo žalúdka
Petra Kordež
Volám sa Petra Kordež, som výživová poradkyňa a vedúca rodinného obchodu Carnium Botanicals. Mojím poslaním je pomáhať ľuďom žiť zdravší, uvoľnenejší a energickejší život.
Dlhoročné poradenstvo ma priviedlo k poznaniu, že vždy musíme odhaliť príčinu ochorenia, či stavu a odstrániť ju. Liečením príznakov uhasíme len aktuálny požiar, ktorý sa však veľmi rýchlo opäť rozhorí.
Ku každému problému treba pristupovať holisticky a inak tomu nie je ani pri trávení.
Trávenie je mimoriadne dôležitý proces, ktorý v našom tele prebieha neustále.
A ak sa niekde zasekne...
Čo môžete vidieť vo forme symptómov uvedených vyššie...
Začne to výrazne ovplyvňovať vaše zdravie a pohodu.
Pozrite... To, čo vám dnes predstavím, podporí vaše trávenie, upokojí tráviaci trakt a zníži problémy s nafukovaním a napätím v bruchu.
Ale skôr ako vám poviem, prečo sa to deje a ako sa môžete uistiť, že vám vaše trávenie už nebude robiť problémy, začnime od začiatku...
STRAVUJETE SA ZDRAVO, NO BRUCHO MÁTE STÁLE NAFÚKNUTÉ AKO BALÓN
Jedálniček máte síce pestrý a vyvážený, no problémy aj tak nezmiznú?!
Existuje veľa odpovedí na otázku, prečo je to tak...
Od potravinových intolerancií až po fakt, že vaša strava obsahuje príliš veľa vlákniny, ktorú váš tráviaci trakt nedokáže spracovať (aj keď strava s vysokým obsahom vlákniny je pre vás veľmi zdravá, no niekedy jej môže byť až priveľa!).
Aby ste svoje problémy vyriešili, objednávate si každý mesiac rôzne probiotiká, počítate, koľkokrát jedlo prežujete, pijete veľké množstvo vody a vylučujete zo svojho jedálnička jednu potravinu za druhou...
Nadúvanie a tráviace problémy pretrvávajú.
Dôvod je jednoduchý…
Príčinou vašich problémov nie je nedostatočná nutričná hodnota potravín, ale trávenie potravín, ktoré jete.

KĽÚČOM K ZDRAVÉMU TRÁVANIU JE ROZLOŽENIE POTRAVÍN NA MIKROŽIVINY A ICH NÁSLEDNE SPRÁVNE VSTREBÁVANIE SA
Trávenie potravy začína v ústach.Je to proces štiepenia potravy na menšie molekuly, ktoré telo dokáže absorbovať a využiť na energiu, rast a opravu buniek alebo na iné biologické procesy.
Tráviace enzýmy – molekuly nachádzajúce sa v slinách, žalúdku a črevách – hrajú najdôležitejšiu úlohu pri trávení a rozklade potravy.
Okrem toho enzýmy pomáhajú aj pri dýchaní, budovaní svalov, nervových funkciách a detoxikácii.Keď robia svoju prácu dobre...
Rozklad potravy a následné vstrebávanie živín prebieha bez problémov.
A ak by vaše tráviace enzýmy robili svoju prácu tak, ako mali...
Príznaky, ktoré som vymenovala na začiatku by sa predsa nemali objavovať, nie?
Navyše, nafukovanie, zlé trávenie a plynatosť nie sú jediné, čo sa deje, keď trávenie nefunguje správne
…


TRÁVIACI SYSTÉM JE PREPOJENÝ SO ZDRAVÍM A FUNKCIOU CELÉHO TELA
Aj pri východnej, alternatívnej a celostnej medicíne sa vás najskôr budú pýtať na vaše trávenie.
Prečo?
Pretože veria, že tráviaci systém zohráva dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravia a prevencii chorôb.
Liečia telo ako celok a veria, že všetky orgány sú navzájom prepojené.
Tráviaci systém je životne dôležitý pri metabolizme potravy, zásobovaní buniek všetkými potrebnými živinami, udržiavaní silného imunitného systému, odstraňovaní odpadových a nadbytočných látok z tela a tak ďalej.
Trávenie je teda spojené so všetkými procesmi v tele a ovplyvňuje všetky aspekty zdravia...
Aj krásu a mladistvý vzhľad.
PREČO (OKREM TOHO, ŽE SA CÍTITE DOBRE A NEBOLÍ VÁS ŽALÚDOK) JE TAK DÔLEŽITÉ PRAVIDELNÉ TRÁVENIE?
Hormonálna rovnováha
Tráviaci trakt sa podieľa na regulácii mnohých hormónov.
Jedna z najznámejších súvislostí je medzi trávením a hormónom gastrínom, ktorý produkujú bunky v žalúdku. Úlohou gastrínu je stimulovať sekréciu kyseliny v žalúdku a pohyb potravy tráviacim traktom.
Metabolizmus estrogénu závisí aj od stavu čriev a trávenia. Nadbytok jedného z najdôležitejších ženských hormónov sa vylučuje cez črevá.
To môže viesť k rozvoju chorôb a iných problémov, pretože estrogén hrá dôležitú úlohu pri regulácii mnohých procesov v tele, vrátane regulácie menštruačného cyklu, metabolizmu a rastu buniek.
Nadbytok estrogénu môže zvýšiť riziko vzniku rakoviny prsníka, maternice alebo vaječníkov, spôsobiť problémy s neplodnosťou, zvýšiť riziko srdcovo-cievnych ochorení, tvorby krvných zrazenín či priberania, keďže ovplyvňuje metabolizmus tukov a sacharidov.
Problémy s trávením môžu ovplyvniť hladiny hormónov, ktoré súvisia s metabolizmom, energetickou hladinou, kontrolou chuti do jedla a podobne.
Stav vašej pokožky
Vaša pokožka je prvým a najzrejmejším indikátorom, keď vo vašom tele niečo nefunguje správne.
Vyrážky, akné a iné nečistoty najčastejšie súvisia so stavom vašich čriev. Cez črevá sa z tela vylučujú toxíny a nečistoty, s ktorým si vaše telo nevie pomôcť samo.
Navyše, ako som už spomínala v predchádzajúcom bode, trávenie úzko súvisí s hormonálnou rovnováhou. Príčinou kožných problémov sú často hormóny.
A v neposlednom rade...
Zdravé črevo pomáha znižovať a predchádzať zápalom. Akýkoľvek zápal v črevách sa skôr, či neskôr prejaví na koži.
Častým indikátorom, súvisiacim najmä so zápchou a z nej vyplývajúcim prebytkom hormónov v tele, je akné. Okrem toho môžu zažívacie problémy viesť aj k vzniku ekzému, ktorý sa prejavuje svrbením, vyrážkami, zapálenou a suchou pokožkou.
Jednou z chorôb, ktorá je odrazom zápalov v tele a v črevách, je aj rosacea, kožné ochorenie, ktoré sa prejavuje začervenaním, vyrážkou a zápalom kože na tvári. Medzi častejšie problémy patrí dermatitída, ktorej príčinou sú potravinové alergie, nedostatok tráviacich enzýmov a následná citlivosť na niektoré potraviny.
Problémy s trávením môžu tiež ovplyvniť vzhľad pokožky, spôsobiť únavu, dehydratáciu a nedostatok živín, čo vedie k suchej a nepružnej pokožke.
Funkcia mozgu
Spojenie medzi črevom a mozgom má dokonca svoj vlastný názov: os črevo – mozog (obšas sa môžeme stretnúť v textoch aj s anglickým výrazom gut-brain axis).
Ide o pomerne zložitý systém komunikácie medzi tráviacim systémom a mozgom, ktorý prebieha prostredníctvom nervového systému, hormónov a imunitného systému. Toto spojenie umožňuje tráviacemu systému a mozgu pracovať v harmónii a podieľať sa na rôznych telesných funkciách.
Tráviaci systém môže napríklad ovplyvňovať mozog prostredníctvom hormónov a neurotransmiterov produkovaných v tráviacom trakte.
Okrem toho abnormality v tráviacom systéme môžu ovplyvniť mozog prostredníctvom zápalovej reakcie, ktorá môže spôsobiť úzkosť, depresiu alebo iné problémy s kognitívnym fungovaním.
Aj „hmla v hlave“, nesústredenosť a problémy so zameraním môžu byť dôsledkom problémov v črevách.
Imunitný systém
Väčšina patogénnych mikroorganizmov, ktoré môžu spôsobiť infekcie, vstupuje do tela cez ústa a tráviaci trakt.
Tráviaci systém je teda prvou obrannou líniou tela.
A hoci sa väčšina buniek imunitného systému nachádza v črevách, na obrane organizmu sa podieľajú všetky časti tráviaceho traktu.
Sliny v ústach napríklad obsahujú enzýmy, ktoré ničia baktérie. Žalúdočná kyselina ničí baktérie a mikroorganizmy, ktoré k nej cestujú.
Baktérie v črevách, ktoré tvoria črevnú mikrobiotu, zohrávajú kľúčovú úlohu pri udržiavaní rovnováhy medzi škodlivými a prospešnými baktériami v tráviacom trakte.
Črevná výstelka slúži aj ako bariéra, ktorá bráni škodlivým baktériám a iným mikroorganizmom dostať sa do krvného obehu a šíriť sa po tele. Obsahuje aj imunitné bunky, ako sú lymfocyty, ktoré chránia pred infekciami.
A ako zabezpečiť, aby vaše trávenie bolo naozaj optimálne?
O OPTIMÁLNE TRÁVENIE, VSTREBÁVANIE ŽIVÍN A ZDRAVIE CELÉHO TELA SA STARAJÚ DIÉTNE ENZÝMY
Tieto enzýmy sú malé molekuly nachádzajúce sa v rôznych častiach tráviaceho traktu. Každá skupina má svoju vlastnú úlohu a spoločne sa starajú o to, aby sa všetky potraviny, ktoré jete, správne rozložili a vstrebali.
Najdôležitejšie z nich sú:
Amylázy
Enzýmy amylázy sú zodpovedné za trávenie sacharidov a škrobov a sú produkované pankreasom a slinnými žľazami v ústach.
Dostatok amyláz podporuje úplné trávenie sacharidov a škrobu, čím zabraňujú nepríjemnému kvaseniu potravy v črevách. Nedostatok môže spôsobiť, že nestrávené molekuly uhľohydrátov putujú do hrubého čreva, kde ich črevné organizmy rozložia. Fermentácia, ktorá sa pri tom vyskytuje, spôsobuje kŕče, plynatosť a hnačku.

Laktázy
Laktázy sú enzýmy zodpovedné za štiepenie mliečneho cukru (laktózy). Citlivosť na laktózu sa môže prejaviť už v ranom veku a nedostatok enzýmov laktázy sa zvyšuje s vekom. Nedostatok môže spôsobiť kŕče, nadúvanie, plynatosť a hnačku pri konzumácii mliečnych výrobkov.
Lipázy
Lipázy sú enzýmy, ktoré štiepia tuk na jednotlivé mastné kyseliny. Okrem toho pomáhajú vstrebávať živiny rozpustné v tukoch, ako sú vitamíny A, D, E a K. Lipázy sa tvoria v pankrease.
Bez dostatočného množstva lipáz prechádzajú neúplne strávené tuky cez gastrointestinálny trakt do hrubého čreva, čo môže spôsobiť problémy s tukovou stolicou a kŕčmi.
Proteázy
Poznáme niekoľko typov proteáz (trypsín, chymotrypsín, aminopeptidáza a karboxypeptidáza), ktoré produkuje aj pankreas. Ich úlohou je štiepiť bielkoviny na aminokyselinové peptidy a štiepenie prebieha v žalúdku a tenkom čreve.
S pribúdajúcim vekom pankreas produkuje čoraz menej proteázových enzýmov, takže často dochádza k situáciám, kedy sú molekuly bielkovín nestrávené, čo môže viesť k rozvoju chorôb.
Výskum ukazuje, že ľudia, ktorí suplementujú proteázové enzýmy, majú menšiu pravdepodobnosť vzniku alergie na mäsové výrobky a pridanie proteáz môže znížiť symptómy spojené s citlivosťou na lepok alebo kazeín.
Celulázy
Celulázy sú enzýmy, ktoré trávia celulózu, nestráviteľný polysacharid nachádzajúci sa v potravinovej vláknine. Diéty bohaté na vlákninu sa často pripisujú problémom s nadúvaním a plynatosťou, ktoré nie sú dôsledkom konzumácie vlákniny, ale nedostatku enzýmov celulázy.
A všetky tieto úlohy môžu vykonávať len pod jednou podmienkou: že ich je dostatok.
PREČO VZNIKÁ NEDOSTATOK TRÁVACÍCH ENZÝMOV A ČO ICH NIČÍ ICH EXISTENCIU?
1.
Dôvod #1: Starnutie
S vekom sa produkcia tráviacich enzýmov znižuje.
2.
Dôvod #2: Nedostatok tráviacich enzýmov
Niektorí ľudia majú nedostatok špecifických tráviacich enzýmov, čo im sťažuje konzumáciu určitých potravín. Komu chýba enzým laktáza, pravdepodobne sa stretáva s problémami s trávením mliečnych výrobkov, čo môže spôsobiť nadúvanie, hnačky a kŕče.
3.
Dôvod #3: Diéta
Strava bohatá na spracované potraviny má negatívny vplyv na fungovanie tráviaceho traktu. Spracované potraviny, bohaté na cukor, tuk a konzervačné látky, obsahujú veľmi málo alebo žiadne tráviace enzýmy. Vyvážená strava je navyše nevyhnutná aj na to, aby si telo dokázalo produkovať tráviace enzýmy samo.
4.
Dôvod #4: Zdravotné problémy
Nedostatok tráviacich enzýmov môžu spôsobiť aj ochorenia ako pankreatitída, celiakia alebo chronické zápalové ochorenie čriev, odstránenie žlčníka, cukrovka, či ochorenie pečene.
5.
Dôvod #5: Lieky
Deštrukciu a zamedzenie tvorby tráviacich enzýmov ovplyvňujú aj niektoré lieky, najmä antibiotiká. Tie ničia zdravé a prospešné baktérie v črevách, ktoré môžu ovplyvniť tvorbu tráviacich enzýmov.

A sme opäť na začiatku:
Pri nedostatku tráviacich enzýmov sa potrava dostáva do hrubého čreva nestrávená. Tam kvasí a plyny, ktoré pri tom vznikajú, spôsobujú problémy ako nadúvanie, plynatosť, či dokonca bolesti.
Teraz viete všetko; prečo sú tráviace enzýmy dôležité, aké sú ich úlohy a poznáte príčiny ich nedostatku...
Určite si však kladiete aj otázku: Čo môžem robiť?
Riešenie je v skutočnosti veľmi jednoduché:
PREKONAJTE NADÚVANIE A PROBLÉMY S TRÁVENÍM S KAPSULAMI BLOAT AID
Bloat Aid je zmes tráviacich enzýmov, rastlinných extraktov a ďalších zložiek, ktoré znižujú nadúvanie, plynatosť a vetry, podporujú normálne trávenie a zlepšujú vstrebávanie živín.
AKO VÁM POMÔŽE BLOAT AID?
Zlepšuje rozklad potravín
Znižuje pálenie záhy
Znižuje nadúvanie
Zlepšuje vstrebávanie živín
Podporuje pravidelné a bezbolestné trávenie
Znižuje neodolateľnú túžbu po rýchlom a nezdravom jedle
Pomáha znižovať zápal v črevách
Zlepšuje stav črevnej flóry
Zloženie a dávkovanie
ZLOŽENIE
3 kapsule (odporúčaná denná dávka) obsahujú: 500,0 mg výťažku zo semien feniklu obyčajného, 400,0 mg výťažku z proskurníka lekárskeho, 330,0 mg zmesi tráviacich enzýmov (amyláza, dipeptidylpeptidáza 4, peptidáza lapa, papaín , celuláza), 200,0 mg výťažku z medovky lekárskej, 187,50 mg výťažku z kvetov harmančeka, 150,0 mg minerálneho komplexu Aquamin™ F, 150,0 mg hydrogénuhličitanu sodného, 100,0 mg, Organická Kurkuma v prášku (Curcuma longa) - 33,3 mg, Extrakt z koreňa Sladkého drievka 18:1 (Glycyrrhiza glabra) - 16,7 mg.
Odporúčaná denná dávka: 3 kapsuly. 1 kapsulu užite vždy pred hlavným jedlom s dostatočným množstvom tekutiny.
UPOZORNENIE
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Tento doplnok stravy nie je náhradou vyváženej a pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí! Výrobok skladujte na suchom a chladnom mieste, nevystavujte ho priamemu slnečnému žiareniu.
ZLOŽENIE - BLOAT AID

TRÁVIACE ENZÝMY:
AMYLÁZA
Enzým amyláza je zodpovedný za: trávenie sacharidov a škrobov.
Dostatočný počet amylázy podporuje kompletné trávenie sacharidov a škrobov, zabraňuje nezdravému kvaseniu potravy v črevách. Nedostatok amylázy spôsobuje, že nestrávené molekuly sacharidov putujú do hrubého čreva, kde sú rozkladané črevnými organizmami. Tento proces následne zapríčiní kvasenie, ktoré spôsobuje kŕče, nadúvanie a hnačky.
PEPTIDÁZA
Enzým peptidáza je zodpovedný za: štiepenie peptidov
Peptidy sú malé častice bielkoviny. Peptidázy tieto častice rozkladajú urýchlením rozpadu ich peptidovej väzby.
PAPAÍN
Enzým papaín je zodpovedný za: štiepenie proteínov
Papaín je výťažok z enzýmu z papáje, ktorý štiepi proteíny na lepšie stráviteľné aminokyseliny. Telo si tento enzým samo nevyrába.
LIPÁZA
Enzým lipáza je zodpovedný za: štiepenie tukov
Lipáza štiepi tuk na jednotlivé mastné kyseliny. Pomáha tiež vstrebávať živiny rozpustné v tukoch, ako sú vitamíny A, D, E a K.Bez dostatočného množstva lipáz prechádzajú neúplne natrávené tuky zažívacím traktom do hrubého čreva, čo spôsobuje problémy s mastnou stolicou a kŕče.
BROMELAÍN
Enzým bromelaín je zodpovedný za: štiepenie bielkovín
Bromelaín je proteolytický enzým a je nesmierne dôležitý pre celý zažívací trakt, pretože pomáha štiepiť bielkoviny zo stravy. Okrem toho bromelain ničí parazity a jeho pravidelná konzumácia môže zabrániť rozvoju parazitov v čreve do zápalového patogénneho stavu.
LAKTÁZA
Enzým laktáza je zodpovedný za: štiepenie laktózy
Laktáza štiepi mliečny cukor (laktózu). Citlivosť na laktózu sa môže objaviť už v ranom veku a nedostatok enzýmu laktázy sa tak s vekom zvyšuje. Nedostatok laktázy spôsobuje pri konzumácii mliečnych výrobkov kŕče, nadúvanie, plynatosť a hnačku.
CELULÁZA
Enzým celuláza je zodpovedný za: štiepenie celulózy
Celulóza a je nestráviteľný polysacharid obsiahnutý vo vláknine. Strava bohatá na vlákninu je však často spojená s problémami s nadúvaním a plynatosťou, ktoré nie sú spôsobené príjmom vlákniny, ale práve nedostatkom enzýmov celulázy.

SEMENÁ FENYKLU OBYČAJNÉHO
Užíva sa pre: zdravé trávenie a zníženie prejavov plynatosti
Fenikel uvoľňuje kŕče v tráviacom trakte a zmierňuje plynatosť. Má tiež pozitívny vplyv na črevnú mikroflóru a zlepšuje chuť do jedla.

VÝŤAŽOK Z IBIŠA LEKÁRSKEHO
Užíva sa pre: svoje účinky na ochranu slizníc
Pomáha pri zápale žalúdočnej sliznice. Zmierňuje bolesti žalúdka a kŕče v zažívacom trakte.

VÝTAŽOK Z MEDOVKY LEKÁRSKEJ
Užíva sa na: upokojenie, podporu chuti do jedla, umiernenie vírusových a bakteriálnych infekcií.
Medovka pomáha pri problémoch so zažívaním, ako sú pomalé trávenie, nadúvanie, plynatosť, a kŕče v črevách. Napomáha tiež zmierniť komplexné žalúdočné problémy. Má antimikrobiálne účinky, a preto pomáha zmierňovať vírusové a bakteriálne infekcie.

VÝŤAŽOK Z HARMANČEKA PRAVÉHO
Užíva sa pre: zmierňuje zažívacie problémy, detoxikuje, podporuje chuť do jedla.
Harmanček pôsobí protizápalovo, podporuje hojenie a pomáha upokojiť bakteriálne infekcie. Upokojuje kŕče a znižuje plynatosť, ďalej tlmí bolesti žalúdka a čriev a zmierňuje problémy s prekyslením. Má tiež pozitívny vplyv na chuť do jedla.

MINERÁLNY KOMPLEX AQUAMIN F
Užíva sa pre: zníženie zápalovosti, podporu črevnej mikroflóry
Pôsobí proti zápalom v črevách a posilňuje črevnú sliznicu. Tým zabraňuje úniku nestrávenej potravy, baktérií a toxínov do krvného obehu. Má pozitívny vplyv na stav žalúdočnej steny.

PRÁŠOK Z ORGANICKEJ KURKUMY
Užíva sa pre: zníženie zápalov a zápalovosti
Kurkuma má pozoruhodné protizápalové účinky. Upokojuje zápaly v črevách aj inde v tele a zabraňuje vzniku nových.

VÝŤAŽOK SLADKÉHO DRIEVKA
Užíva sa pre: stimuláciu produkcie tráviacich štiav
Sladkého drievko stimuluje trávenie. Okrem toho zmierňuje žalúdočné problémy a problémy so zápalmi a vredmi v zažívacom trakte.
AKÝ JE ROZDIEL MEDZI TRÁVACÍMI ENZÝMAMI A PROBIOTIKAMI?
Hlavný rozdiel medzi tráviacimi enzýmami a probiotikami je v tom, ako fungujú.
Tráviace enzýmy
Sú to látky vylučované žľazami tráviaceho systému, najmä pankreasom
Podieľajú sa na rozklade potravy na menšie molekuly, ktoré telo ľahšie vstrebáva
Urýchľujú proces trávenia a pomáhajú pri vstrebávaní živín
Probiotiká
Sú to živé mikroorganizmy
Podporujú rovnováhu črevnej mikrobioty, pretože zvyšujú diverzitu prospešných baktérií
Zlepšujú trávenie, vstrebávanie živín a posilňujú imunitný systém

Čo vravia užívatelia Bloat Aid kapsúl?
ŠPECIÁLNA PONUKA

1x Bloat Aid (tráviace enzýmy)




2x Bloat Aid (tráviace enzýmy) -20% lacnejšie




1x Bloat Aid (tráviace enzýmy) + 1x Unibiotic -20% lacnejšie



Objednajte si kapsuly Bloat Aid a presvedčte sa o ich účinnosti 100% bez rizika.
Chcem, aby vám celý zážitok z nákupu kapsúl Bloat Aid zostal v dobrej pamäti a aby ste si ich mohli objednať bez pochybností a obáv, že prídete o peniaze a ostanete doma s kapsulami, ktoré vám neprinášajú žiaden úžitok...
Preto vám dávam 30-dňovú záruku vrátenia peňazí.

Ako to funguje?
1.
Kapsule Bloat Aid potrebujú nejaký čas, kým začnú účinkovať. Pre prvé viditeľné výsledky ich musíte brať aspoň jeden mesiac.
Ak po prvom mesiaci nezaznamenáte žiadne zlepšenie, ja a môj tím sme vám k dispozícii pre akékoľvek otázky a pomoc.
2.
Ak aj napriek tomu nebudete spokojní s výsledkami, vrátime vám sumu vašej celej objednávky.
Ak vás Bloat Aid do 30 dní od objednania nezaujme alebo dokonca sklame, jednoducho nám zavolajte na číslo +421233331053 alebo nám pošlite e-mail(info@carniumbotanicals.sk).
Dáme vám pokyny, kam vrátiť vašu objednávku a keď ju dostaneme, vrátime vám peniaze.
Áno, naozaj verím, že kúpa kapsúl Bloat Aid je jedným z najlepších rozhodnutí.
Často kladené otázky
Kedy je najlepšie užívať doplnok stravy s tráviacimi enzýmami?
Všeobecným pravidlom je, že doplnky s tráviacimi enzýmami by sa mali užívať tesne pred jedlom alebo počas jedla, pretože enzýmy sa aktivujú počas trávenia a pomáhajú rozkladať jedlo.
Ako konzumovať výživový doplnok s tráviacimi enzýmami Bloat Aid?
Denná dávka sú 3 kapsuly. 1 kapsulu užite vždy pred hlavným jedlom s dostatočným množstvom tekutiny.
Môžem užívať kapsuly Bloat Aid s probiotikami?
Áno, tráviace enzýmy sa môžu užívať s probiotikami. Obe zohrávajú dôležitú úlohu pri regulácii trávenia a udržiavaní zdravých čriev.
Môžem užívať Bloat Aid s liekmi?
Ak užívate lieky, pred zaradením doplnku stravu do dennej rutiny je potrebné sa poradiť so svojím lekárom.

Megy Smandrová
„Konečne už nie som stále nafúknutá. Jediné kapsuly, ktoré mi skutočne pomohli.“